Bramy Hörmann

Bramy garażowe marki Hormann, to bramy do garaży indywidualnych, których częstotliwość użytkowania nie przekracza 20 otwarć dziennie.

Brama montowana jest standardowo ,,za otworem", na wewnętrznej powierzchni ściany otworowej, jednak w sytuacjach szczególnych firma HÖRMANN przewidziała możliwość montażu ,,w otworze".

Nie w każdej zabudowie jest możliwe zastosowanie bramy segmentowej. Rozwiązaniem są wtedy bramy garażowe uchylne, bramy boczne lub rolowane bramy garażowe. Każda z nich ma swoje specyficzne cechy, które Inwestor powinien poznać przed podjęciem decyzji. Np. bramy uchylne nie są bramami szczelnymi (ze względu na mechanikę ruchu), bramy boczne mają próg/dolną szynę prowadzącą, rolowane bramy garażowe mają cienki ,,płaszcz", a przez to gorszą termoizolację. Służąc profesjonalnym doradztwem, objaśnimy Państwu różnice konstrukcyjne przemawiające za i przeciw danemu rozwiązaniu.

Przed podpisaniem każdego zamówienia, sprawdzamy miejsce montażu i dokonujemy pomiarów ostatecznych. Nie zrzucamy na Państwa całej odpowiedzialności za ewentualne niezgodności z projektem.

Odrębną kategorią są bramy uchylne i przesuwne do garaży zbiorczych. W tych rozwiązaniach główny nacisk kładzie się na trwałość i cichobieżność, przy wysokiej częstości użytkowania, sięgającej kilkuset otwarć dziennie.
Bramy segmentowe otwierają się pionowo, dzięki czemu zapewniają maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim.

Brama uchylna podczas otwierania wychyla się na zewnątrz, po czym zostaje umieszczona pod stropem garażu. Ponad 20 wzorów bram stalowych lub drewnianych umożliwia indywidualną aranżację.Garażowa brama rolowana RollMatic firmy Hörmann zajmuje szczególnie mało miejsca. Specjalna konstrukcja pozwala na pełne wykorzystanie przestrzeni pod stropem garażu.Boczne bramy segmentowe nadają się do stosowania w nietypowych sytuacjach montażowych. Dostępne są w wersji obsługiwanej ręcznie lub z optymalnie dopasowanym napędem.

Oferujemy:

  • Bramy garażowe Hörmann

    Bramy uchylne, rolowane, segmentowe, garaże zbiorcze
  • Napędy do bram Nice

    Automatyka domowa, napędy do bram: przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych
  • Drzwi Hörmann

    Stalowe drzwi uniwersalne, drzwi przeciwwłamaniowe